Festiwal Szekspirowski

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wielkie dzieła pozostają wielkimi niezależnie od czasu, w którym poddawane są krytyce. Bez wątpienia należą do takich sztuki napisane przez żyjącego na przełomie XVI i XVII w. angielskiego dramatopisarza, poetę i aktora Williama Szekspira. W Gdańsku przypomina o nich Festiwal Szekspirowski (zwykle organizowany na przełomie lipca i sierpnia),podczas którego krajowe i zagraniczne teatry wystawiają sztuki oparte na dorobku wybitnego literata.

Spektakle odbywają się nie tylko w Gdańsku, m.in. w Teatrze Wybrzeże, Operze Bałtyckiej, kościele św. Jana, hali Stoczni Gdańskiej, ale i w Sopocie na Scenie Kameralnej, w gdyńskim Teatrze Muzycznym oraz w okolicznych plenerach. Atrakcyjność festiwalu podnoszą spotkania z zaproszonymi twórcami, aktorami, reżyserami, dramaturgami.

Festiwalowi towarzyszy Letnia Akademia Szekspirowska czyli bogaty program edukacyjny skierowany głównie do młodzieży. Jego zasadniczym celem jest wyrobienie w młodych ludziach apetytu na dobry teatr. Poprzez warsztaty teatralne, różnorodne działania artystyczne, seminaria i wystawy uczą się oni szukać w teatrze tego, co w nim odkrywcze, ambitne, oryginalne, porządnie zrobione, uczą się rzeczowej krytyki działań kulturalnych, odbioru, rozumienia i cenienia kultury wysokiej.

Co ważne wszystkie spektakle zagraniczne oraz warsztaty teatralne są tłumaczone na język polski.

22. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku odbędzie się w dniach 27.07 - 05.08.2018 r.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja