Kto ma ochotę na andrzejki nad morzem, niech w te pędy przyjeżdża do Pobierowa!

Zabawa andrzejkowa nad morzem niewątpliwie stanowi ogromną pokusę. W końcu imprezowanie u siebie - w domu albo ulubionych lokalach - po jakimś czasie zaczyna zwyczajnie nudzić. Natomiast wyjeżdżając na andrzejki na wybrzeże nie tylko można liczyć na pewne urozmaicenia we wróżbiarstwie czy muzyce (nie ma to jak siła ludowych tradycji),a przy okazji jeszcze porządnie się zrelaksować. Tak uznane kurorty jak Pobierowo zapewniają ku temu wymarzone wręcz warunki. Nawet pod koniec listopada czy na początku grudnia.

Ten rozstrzał terminów bierze się z faktu, że andrzejkowe imprezy z zasady organizowane są w weekend - tak, żeby jak najwięcej osób mogło wziąć w nich udział bez brania dodatkowego wolnego w pracy / szkole. Także wigilia św. Andrzeja 29 listopada sobie, a niby tak ściśle powiązane z nim święto, wróżby i ludowe harce sobie. Dlatego też andrzejki w Pobierowie najprawdopodobniej dla większości turystów bardziej koncentrować się będą na niczym nieskrępowanym odpoczynku. Okolicznościowe zabawy będą wyłącznie miłym dodatkiem do tego, co można zrobić nad morzem w weekend na długo po sezonie. I trzeba przyznać, iż wachlarz dostępnych możliwości jest całkiem szeroki.

Raczej nie trzeba specjalnie tłumaczyć, że w pełni sezonu letniego kurorty nad morzem wręcz skrzą się od zróżnicowanych atrakcji turystycznych. Naturalnie w trakcie andrzejek sytuacja nie będzie już aż tak kolorowa, ale i tak rozmaitych opcji spożytkowania wolnego czasu powinno wystarczyć dla każdego. Przyjeżdżając do Pobierowa po prostu nie da się pominąć plaży - nawet w listopadzie, kiedy wakacyjna pogoda jest jedynie miłym wspomnieniem. O opalaniu się czy kąpaniu w morzu nie ma co myśleć, za to spacery wzdłuż brzegu tylko zyskują. Mało, a czasami nawet kompletny brak innych ludzi, rześkie powietrze, wysokie stężenie korzystnego dla zdrowia aerozolu morskiego, wreszcie wspaniałe krajobrazy i sporo bursztynów, tylko czekających na znalezienie. Te ostatnie turyści zawdzięczają jesiennemu sezonowi sztormowemu.

Nadmorski klimat ma to do siebie, że z jego dobrodziejstw wręcz trzeba czerpać jak największymi (rzecz jasna zarazem pełnymi) garściami. Dlatego na andrzejkach nad morzem w Pobierowie warto zwrócić się w stronę sportu, zintensyfikować swoją aktywność fizyczną. Najlepiej na świeżym powietrzu: biegając, jeżdżąc konno po malowniczych terenach, połykając kolejne kilometry na rowerze… a nawet uprawiając narciarstwo biegowe na piasku. A gdyby jednak listopadowa aura skutecznie zniechęcała do wychodzenia na zewnątrz, zawsze można iść na basen. Relaksacyjna kąpiel, a do tego jacuzzi, sauny, a także szeroka gama masaży i innych, przyjemnych zabiegów SPA & Wellness.

Jak widać na powyższych przykładach, Pobierowo zapewnia całe mnóstwo interesujących sposobów na relaks. A jeśli dorzuci się do tego jeszcze magiczny urok andrzejkowej zabawy w weekendowy wieczór, nie ma się co dziwić że coraz więcej osób wyjeżdża nad morze na listopadowe turnusy. Zainteresowani takim wyjazdem najlepiej zrobią, jak poszukają w ośrodkach wypoczynkowych specjalnych pakietów na andrzejki. To prawdopodobnie najpewniejszy sposób na tanie noclegi. Im wcześniej się rezerwuje, tym korzystniejszą cenę można uzyskać.

Dodano: 2017-11-24 11:51:00

Komentarze (1)
Anonim
24.11.2017 14:23

Zastanawiam się, czy tam w Pobierowie miejscowi znają jakąś andrzejkową wróżbę, która zrobiłaby porządny użytek z bursztynów, które rzekomo w listopadzie wprost zalewają bałtyckie plaże. Wtedy takie spacerowanie po brzegu na andrzejki zyskałoby dodatkowy smaczek. Bo na pogodę zachęcającą do takich przechadzek, czyli złotą polską jesień de facto na początek grudnia, raczej trudno liczyć.

Dodaj komentarz