Czas tylko we dwoje. Zapraszamy zakochanych w góry

Tak już zakochani mają, że bardzo często poza swoją drugą połówką kompletnie świata nie widzą. Zresztą nie bez powodu uznawany za patrona zakochanych święty Walenty ma w swojej opiece również osoby z zaburzeniami psychicznymi - miłość i szaleństwo mają ze sobą wiele wspólnego. Wszelako zakochanie to bardzo pozytywne, nakręcające do działania wariactwo. I żeby podtrzymać ten pożądany stan jak najdłużej, warto od czasu do czasu wybrać się na romantyczny weekend tylko we dwoje. Najlepiej gdzieś w malownicze, polskie góry.

W kwestii przepięknych, budujących wyjątkowy nastrój widoków trudno o bardziej trafny kierunek. Czy to wiosna, czy to lato, czy to jesień, czy to zima - w górach zawsze można liczyć na fantastyczne, niebywale fotogeniczne pejzaże. Kolejny powód, żeby wyprawić się na czas wspólnego weekendu do górskich miejscowości, to liczne możliwości efektywnego, prawdziwie regenerującego wypoczynku. Czyli aktywnego spędzania czasu - a wiadomo od dawna, iż uprawianie sportu razem ma bardzo pozytywny wpływ na związek. Jak to mówią: czysta chemia. Na stokach narciarskich, na trasach rowerowych, w trakcie konnych wycieczek w siodle, na górskich szlakach, przy rekreacyjnej kąpieli w termach… Wachlarz dostępnych opcji jest niezwykle rozbudowany.

Dokładnie to samo można powiedzieć o atrakcjach z zupełnie innych kategorii, jakie mają dla turystów w zanadrzu górskie kurorty. Takie na przykład parki rozrywki: czy to w klimatach kowbojów i Indian, czy to udające spielbergowski Park Jurajski, czy to wariacje na temat klasycznego wesołego miasteczka. Niby skrajna dziecinada, ale dla zakochanych doskonała zabawa i całkiem fajny element całodziennej randki. Albo niepodrabialna kultura góralska i folklor - niezmiennie barwny, a w każdym regionie tak odmienny. W szczycie sezonu (zarówno letniego, jak i zimowego) pary mogą liczyć na regularne imprezy w ludowych klimatach. Oryginalną atmosferą wyróżnia się też wiele restauracji, karczm i podobnych lokali, do których z pewnością warto wpaść razem z drugą połówką w trakcie weekendu.

Towarzystwo najukochańszej osoby na świecie, wspólny relaks w pięknych okolicznościach przyrody, szeroka gama atrakcji do wyboru… czegóż chcieć więcej? Tutaj z bardzo ciekawymi inicjatywami wychodzą właściciele co poniektórych obiektów noclegowych, oferując specjalne pakiety na weekend tylko we dwoje w górach. Takie propozycje mają zapewnić zakochanym prawdziwie niezapomniane chwile. Jak? Mocno upraszczając sprawę: poprzez podkreślanie miłosnego nastroju i parę przydatnych dodatków. Powszechnie przyjęte standardy to okolicznościowo przystrojony pokój (np. ręczniki ułożone w kształt serc lub łabędzi),kwiaty, wykwintne czekoladki oraz specjalna butelka szampana - ewentualnie wina - czekająca na parę. Częstym punktem programu jest również filmowa wręcz kolacja przy świecach. Natomiast prawdziwym hitem kilku ostatnich lat są zabiegi SPA, komponowane specjalnie z myślą o dwojgu zakochanych ludzi. Niebywałe odprężenie, a przy okazji pobudzenie dla całego ciała - w sam raz przed upojną nocą.

Krótko całość podsumowując: z wyjazdem na weekend tylko we dwoje wiąże się całe mnóstwo potencjalnych przyjemności. Takich, których odmawianie ukochanej (i własnej też) osobie to doprawdy ciężki grzech. A już zwłaszcza w górach, gdzie nie tylko cudowne okoliczności przyrody pomagają zbudować niezwykle intymną, sprzyjającą pogłębianiu relacji w związku atmosferę.

Dodano: 2017-10-27 15:51:00

Komentarze (2)
Anonim
30.10.2017 11:01

W górach jest naprawdę magicznie, a jeśli jeszcze spędza się czas razem z ukochaną osobą, to już w ogóle pełnia szczęścia. Co się zaś tyczy tych specjalnych pakietów na weekend we dwoje, to jakoś nie miałem okazji żeby sprawdzić, co to właściwie jest i jakie korzyści dla par zapewnia. Jak dla mnie to ceny takich ofert są zbyt wysokie. Jeśli koszt normalnego wyjazdu w góry z drugą połówką to poziom sudeckiej Śnieżki, wtedy propozycje romantycznych weekendów to co najmniej alpejskie Mont Blanc.

Anonim
22.05.2019 08:22

Na pierwszą rocznicę ślubu wykupiłem taki pakiecik w górach dla siebie i małżonki, już nie możemy się doczekać tego romantycznego wypadu! Po cudownych spacerach w górach żona będzie się relaksować w SPA a ja na pływalni :)

Dodaj komentarz